BETON SANTRALİ SATIN ALMADAN ÖNCE YAPMANIZ GEREKENLER!

beton-santrali-satin-almadan-once

Beton santrali satın almadan önce yapmanız gereken birçok şey bulunmaktadır. Bu tarz çalışmaları önceden yapmak size ve işletmenize ekstra avantaj sağlayacaktır.

Peki neler yapabilirsiniz?

Mega Beton Santrali ailesi olarak size avantaj sağlayacak bilgileri bu makalemizde paylaşacağız.

1-Pazar Analizi

Günümüzde yeni bir iş yapmadan önce mutlak yapmanız gereken analizdir. Öncelikli olarak amacın belirlenmesi gerekmektedir. Yatırımınızı bu amaca göre şekillendirmelisiniz.

Piyasada buluna rakip firmaların detaylı analizini yapmalısınız. Rakip firmaların neleri nasıl yaptığını, fiyatlandırmasını nasıl yaptığını, müşteri hizmetlerinin nasıl olduğu gibi çeşitli bilgileri bilmeniz gerekiyor.

Bu analizin sonucu doğrultusunda pazara dahil olabilmek için rakiplerinizde neleri farklı yapabileceğinizi belirlemelisiniz.

Fiyat farklılaştırması, yeni bir teknolojik gelişme veya pazar alanına coğrafi yakınlık sağlayabileceğiniz farklılıklardan bazılarıdır.

Pazar analiziniz ne kadar detaylı ve başarılı olursa firmanızın kar maksimizasyonu da bir o kadar başarılı olacaktır.

2-İhtiyacın Belirlenmesi

Pazar analizi tamamlandıktan sonra artık hesaplama işlemlerine başlayabilirsiniz. Yapmış olduğunuz analiz neticesinde pazar hacmini belirlediniz. Daha sonra bu pazar hacminden ne kadarlık bir pay alabileceğinizi hesaplamalısınız.

Yapmayı planladığınız farklılıklar ile ne kadar ürün satabileceğinizi belirlemelisiniz. Ne kadar ürün satacağınızı belirledikten sonra artık hangi santrali seçeceğinize sıra geldi.

“İhtiyacınız neyse ona göre beton santrali satın alınız!”

Satış temsilcilerinin sizlere daha büyük santraller satmaya çalışmasına izin vermeyin, ihtiyacınız olanı satın alın.

Ancak şunu da göz ardı etmeyin satın alacağınız beton santrali gelecek adına kapasitesi artırılabilir ve kolaylıkla sökülüp takılabiliyor olmalı. İlerleyen zamanlarda işinizi büyüttüğünüzde santralinizi büyütmek isteyebilir veya farklı bir yere taşımak isteyebilirsiniz.

3-Bütçenin Belirlenmesi

Pazar analizini tamamladıktan sonra ihtiyacınız olan santrali de belirlediniz. Artık ihtiyacınız olan santral için ne kadar bütçe ayıracağınızı belirlemelisiniz. Bütçenizi ise gelecekteki kazancınızı göze alarak tekrar revize edebilmelisiniz.

4- Firma Seçimi

Pazar analizi tamamladınız artık piyasayı biliyorsunuz. Ne kadar üretmeniz gerektiğini, ihtiyacınızın ne olduğunu artık biliyorsunuz. Sıra geldi firma seçimine.

Beton santrali gibi tesislerde fiyat performans açısından bir değerlendirme yapılacaksa fiyatı ucuz olan tercih edilmemeli. Tercih edilmesi gereken kaliteli üründür.

Neden ucuz beton santrali satın almamalısınız!” makalemizi okumalısınız.

Tercih ettiğiniz firma;

-işletmenize coğrafi olarak görece yakın konumda olmalıdır. Çünkü tesis ile ilgili herhangi bir sorun yaşadığınız dünyanın neresi olursa olsun 72 saat gibi kısa bir süre müdahale edebilmelidir.

-ürünlerinde kullandıkları hammaddeleri, üretim sürecini detaylı açıklamalı.

-ülkenizin iklim koşullarına uygun santral üretmeli.

-ürün garanti süresi uzun süreli olmalı 1-2 yıl gibi kısa süreli olmamalı (Kendine ve malına güvenen üretici 3 yıl gibi uzun süreli garanti verir.).

-yedek parçaları kolaylıkla bulunabilir olmalı.

-saat farkı kaç olursa olsun 7/24 müşteri destek hattına ulaşabilmelisiniz.

-sözleşme konusunda tamamen şeffaf olmalı.

-satış sözleşmesi sadece alıcıyı değil satıcıyı da koruma altına almalıdır.

“Fazlasını değil, ihtiyacınız olanı size satmalı”

Mega Beton Santrali

Avrupa Standartlarında İhtiyacınız Olan Beton Santrali.